Prijateljske: Pobjede Švedske, Gane i Obale Bjelokosti

NOGOMETNA reprezentacija Obale Bjelokosti savladala je Mali 1:0, a Gana je 4:1 pobijedila Togo u prijateljskim utakmicama odigranima u francuskom Valenceu, odnosno belgijskom Antwerpenu.

Za pobjedu Obale Bjelokosti zabio je napadač Hannovera Didier Ya Konan u 3. minuti na asistenciju Didiera Drogbe. Napadaču Chelseaja ovo je bila prva utakmica u dresu Obale Bjelokosti nakon SP-a u Južnoj Africi poslije kojeg je tražio poštedu pri reprezentativnim okupljanjima.

Gani je ovo bila prva utakmica pod srpskim izbornikom Goranom Stevanovićem, a za pobjedu su zabili Dominic Adiyah, Jonathan Mensah, Samuel Inkoom i Serge Akakpo (autogol).

Prijateljske utakmice:

Obala Bjelokosti – Mali 1:0

Gana – Togo 4:1

Švedska i Ukrajina u finalu turnira na Cipru

Nogometne reprezentacije Švedske i Ukrajine igrat će u finalu prijateljskog turnira u ciparskom Paralimniju. Ukrajina je nakon izvođenja penala savladala Rumunjsku 4:2, dok je Švedska bila bolja od domaćina Cipra 2:0...

Švedska je svoju dominaciju protiv Cipra okrunila golovima Tobiasa Hysena i Marcusa Berga već do poluvremena, dok je za ukrajinski trijumf najzaslužniji zamjenski vratar Oleksandr Šokovskij koji je obranio dva penala Rumunjima.

U regularnom dijelu sva su četiri gola postignuta u prvih 45 minuta. Ukrajina je povela 2:0 golovima Rakitskija i Milevskog, da bi Dan Alexa dvama golovima donio Rumunjima poravnanje.