Slalom Chamonix: Ivica peti, Rocca slavio

Slalom Chamonix: Ivica peti, Rocca slavio

U SLALOMU Svjetskog kupa u francuskom Chamonixu Ivica Kostelić je zauzeto peto mjesto, a pobjednik je Talijan Giorgio Rocca. Ivica nije uspio zadržati drugu poziciju nakon prve vožnje. Na kraju je zauzeo peto mjesto sa 1.57 sekundi slabijim vremenom od Rocce.

Ovo je druga uzastopna pobjeda Rocce u slalomu, bio je najbolji i prije tri tjedna u austrijskom Flachauu, čime je Talijan preuzeo i vodstvo u ukupnom redoslijedu slalomaša.

Rocca je pobijedio s vremenom od 1:28.15 minuta, drugo mjesto zauzeo je Austrijanac Benjamin Raich sa 1.33 sekunde zaostatka, treći je bio Šveđanin Markus Larsson sa 1.36 sekundi zaostatka.

Rezultati slaloma u Chamonixu:

1. Giorgio Rocca (Ita) 1:28.15 (45.15/43.00)
2. Benjamin Raich (Aut) 1:29.48 (46.39/43.09)
3. Markus Larsson (Šve) 1:29.51 (47.34/42.17)
4. Kalle Palander (Fin) 1:29.57 (47.04/42.53)
5. IVICA KOSTELIĆ (HRV) 1:29.72 (46.37/43.35)
6. Mario Matt (Aut) 1:29.75 (46.63/43.12)
7. Silvan Zurbriggen (Švi) 1:29.80 (47.22/42.58)
8. Manfred Pranger (Aut) 1:29.91 (46.62/43.29)
9. R. Schoenfelder (Aut) 1:29.95 (46.84/43.11)
10. Patrick Biggs (Kan) 1:30.15 (48.12/42.03)
10. Manfred Moelgg (Ita) 1:30.15 (46.89/43.26)
12. Alois Vogl (Njem) 1:30.22 (46.90/43.32)
13. A. L. Svindal (Nor) 1:30.23 (47.95/42.28)
14. Jukka Leino (Fin) 1:30.37 (48.04/42.33)
15. Ted Ligety (SAD) 1:30.41 (47.61/42.80)
16. Pierrick Bourgeat (Fra) 1:30.56 (47.20/43.36)
17. Truls Ove Karlsen (Nor) 1:30.59 (47.87/42.72)
18. Jure Košir (Slo) 1:30.60 (48.01/42.59)
19. Patrick Thaler (Ita) 1:30.61 (48.07/42.54)
20. Felix Neureuther (Njem) 1:30.63 (47.73/42.90)
21. Kentaro Minagawa (Jap) 1:30.71 (47.72/42.99)
22. Cristian Deville (Ita) 1:30.75 (47.82/42.93)
23. Jukka Rajala (Fin) 1:30.83 (47.74/43.09)
23. Martin Marinac (Aut) 1:30.83 (47.70/43.13)

Tekst se nastavlja ispod oglasa
25. Kilian Albrecht (Aut) 1:30.85 (47.64/43.21)
26. Chip Knight (SAD) 1:30.91 (47.89/43.02)
27. Alain Baxter (VB) 1:31.08 (47.69/43.39)
28. Erik Schlopy (SAD) 1:31.44 (47.32/44.12)
29. Tom Rothrock (SAD) 1:31.65 (47.33/44.32)

Redoslijed u slalomu:

1. Giorgio Rocca (Ita) 280
2. Benjamin Raich (Aut) 270
3. Rainer Schoenfelder (Aut) 198
4. Kalle Palander (Fin) 160
5. Manfred Pranger (Aut 128
6. Silvan Zurbriggen (Švi) 127
7. Mario Matt (Aut) 114
8. Alois Vogl (Njem) 104
9. Bode Miller (SAD) 100
10. Akira Sasaki (Jap) 93
12. IVICA KOSTELIĆ (HRV) 81

Ukupni poredak u Svjetskom kupu:

1. Bode Miller (SAD) 908
2. Benjamin Raich (Aut) 640
3. Michael Walchhofer (Aut) 541
4. Hermann Maier (Aut) 538
5. Daron Rahlves (SAD) 436
6. Didier Cuche (Švi) 395
7. Johann Grugger (Aut) 366
8. Thomas Grandi (Kan) 322
9. Kalle Palander (Fin) 306
10. Giorgio Rocca (Ita) 291
48. IVICA KOSTELIĆ (HRV) 81

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara