Trijumf Alphanda i Comena reliju Dakar
ŠPANJOLSKI motociklist Marc Coma (KTM) i francuski automobilist Luc Alphand (Mitsubishi) pobjednici su ovogodišnjega izdanja relija Dakar, nakon što se na zadnjoj, 15. etapi u okolici senegalskoga glavnog grada nisu mjerila vremena.
Kod motociklista je lanjski pobjednik Francuz Cyril Despres (KTM) bio drugi, a treće mjesto osvojio je Talijan Giovanni Sala (KTM).
Kod automobilila je do prve pobjede došao bivši skijaš Alphand (Mitsubishi) ispred Južnoafrikanca Giniela De Villiersa (Volkswagen) i Španjolca Joan Nania Rome (Mitsubishi).
Kod kamiona je slavila ruska posada u Kamazu.
Ovogodišnji Dakar obilježile su i tri pogibije. U subotu je 12-godišnjeg dječaka pregazilo pomoćno vozilo, dan ranije je desetgodišnjak stradao pod automobilom Marisa Saukansa, a u ponedjeljak je smrtno stradao motociklist Andy Caldecott.
U povijesti relija Dakar poginulo je 48 osoba.
KONAČAN POREDAK MOTOCIKLISTA
1. Marc Coma (ŠPA/KTM) 4499 km za 55 h 27:17.
2. Cyril Despres (FRA/KTM) + 1 h 13:29.
3. Giovanni Sala (ITA/KTM) 2 h 29:48.
4. Chris Blais (USA/KTM) 2 h 36:18.
5. Carlo De Gavardo (ČILE/KTM) 3 h 22:47.
6. Pal Anders Ullevalseter (NOR/KTM) 3 h 54:52.
7. Alain Duclos (FRA/KTM) 4 h 43:56.
8. David Casteu (FRA/KTM) 6 h 16:21.
9. Helder Rodrigues (POR/Yamaha) 6 h 54:41.
10. Janis Vinters (LET/KTM) 7 h 53:14.
POREDAK AUTA
1. Luc Alphand - Gilles Picard (FRA/Mitsubishi) 4782 km za 53 h 47:32.
2. Giniel De Villiers - Tina Thorner (JA/ŠVE/Volkswagen) + 17:53 min.
3. Nani Roma - Henri Magne (ŠPA/FRA/Mitsubishi) 1 h 50:38.
4. Stéphane Peterhansel - Jean-Paul Cottret (FRA/Mitsubishi) 3 h 20:24.
5. Mark Miller - Dirk Von Zitzewitz (USA/NJEM/Volkswagen) 3 h 23:25.
6. Jean-Louis Schlesser - François Borsotto (FRA/Schlesser-Ford) 4 h 09:23.
7. Carlos Sousa - Jean-Marie Lurquin (POR/BEL/Nissan) 5 h 40:11.
8. Bruno Saby - Michel Perin (FRA/Volkswagen) 8 h 14:45.
9. Guerlain Chicherit - Matthieu Baumel (FRA/BMW) 8 h 25:13.
10. Thierry Magnaldi - Arnaud Debron (FRA/Schlesser-Ford) 8 h 25:57.
POREDAK KAMIONA:
1. Vladimir Čaguin/Semen Jakubov/Sergej Savostin (RUS/Kamaz) 4782 km za 71 h 22:16.
2. Hans Stacey/Charly Gotlib/Bernard Der Kinderen (Niz/BEL/Niz/Man) + 2 h 21:09.
3. Firdaus Kabirov/Aydar Beljaev/Andrej Mokeev (RUS/Kamaz) 3 h 05:52.
4. Andre De Azevedo/Jaromir Martinec/Maykel Justo (BRA/ČEŠ/BRA/Tatra) 5 h 30:51.
5. Yoshimasa Sugawara/Katsumi Hamura
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati