Varteks pobjedom u Vinkovcima potvrdio polufinale Kupa

ČETIRI pogotka zaostatka iz prve utakmice četvrtfinala Kupa protiv Varteksa treneru Cibalije Srećku Lušiću nisu ostavili puno prostora za eksperimentiranje. Morao je krenuti agresivno i otvoreno od prve minute. Rizik se nije isplatio, Varteks je u Vinkovcima slavio rezultatom 2:0.

Vinkovčani su protiv Krojača na teren istrčali sa čak četiri napadača nadajući se najboljem, ali sve su njihove ambicije potopljene već u sedmoj minuti. Domaćini su izgubili loptu već na centru, a Vuk je pobjegao svom čuvaru i proigrao Semlera koji rutinski posprema loptu u mrežu. Cibaliji je ostalo samo žaliti za propuštenom prilikom Vuke u trećoj minuti susreta koja je utakmicu mogla usmjeriti u drugom smjeru.

Već nakon početnog zaostatka domaćini su osjetno pali, a u 24. minuti potpuno ih je potopio Fabio koji je vodstvo Varteksa na 2:0 povećao nakon što je primio jednu odbijenu loptu u kaznenom prostoru Cibalije. Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, Varteks je rutinski susret priveo kraju bez problema odolijevajući uglavnom neopasnim nasrtajima domaće momčadi.