U SVOM je trenerskom debiju privremeni trener nogometaša minhenskog Bayerna Andries Jonker teško porazio svog nasljednika Juppa Heynckesa. Bayern je na Allianz Areni pobijedio Bayer 5:1.

Težak poraz drugoplasiranoj je momčadi na ljestvici došao u 30. kolu nakon serije od pet uzastopnih pobjeda. Njime su praktički ostali bez izgleda za naslov prvaka.

S druge strane, bavarska je momčad ovom pobjedom na ljestvici preskočila Hannover, te sada, četiri kola prije kraja, drži treće mjesto, posljednje koje vodi u Ligu prvaka.

U jednostranoj utakmici, u kojoj su Leverkužani ostali bez prave prilike i bez ikakva očekivanog otpora, sve je krenulo po zlu autogolom gostujućeg kapetana Simona Rolfesa u sedmoj minuti. Nakon toga je, već do poluvremena, uslijedio hat-trick Marija Gomeza, koji je svojim 20., 21. i 22. pogotkom ove sezone ponovno izbio na čelo ljestvice bundesligaških strijelaca. Zabio je sva tri gola unutar 18 minuta igre.

Nakon što su u nastavku Leverkužani smanjili pogotkom Derdiyoka, Franck Ribery je na asistenciju Van Buytena u 75. minuti postigao još jedan nedopustivo jeftin pogodak u mrežu Renea Adlera. Bayer iz Leverkusena na gostovanju u Münchenu posljednji je put pobijedio 1989. godine.

Pranjić ne igra u Frankfurtu

U redovima domaće momčadi utakmicu je počeo Danijel Pranjić. Zbog ozljede je teren morao napustiti već u 15. minuti. Zamijenio ga je Diego Contento.

Hrvatski nogometaš Bayerna Danijel Pranjić neće konkurirati za gostovanje bavarskog kluba kod Eintrachta u Frankfurtu sljedećeg vikenda.

Zasad nije poznato koliko je ozljeda ozbiljna, no trener Bavaraca Andries Jonker siguran je da je hrvatskog reprezentativca izgubio najmanje na desetak dana:

"Za Frankfurt ne računam s njim", rekao je Nizozemac, privremeno rješenje nakon odlaska njegova dosadašnjeg šefa Louisa van Gaala odnosno do dolaska Juppa Heynckesa.

Dortmund četiri boda udaljen od naslova

Nogometaši dortmundske Borussije trebaju u preostalim četirima kolima Bundeslige osvojiti još četiri boda da bi i teoretski osvojili sedmi naslov bundesligaških prvaka.

Domaćom pobjedom (3:0) nad Freibrugom pred 80.000 gledatelja na Signal-Iduna-Parku Dortmunđani su otišli na osam bodova prednosti pred dugoplasiranim Bayerom iz Leverkusena.

Strijelci za momčad Jürgena Kloppa bili su redom Mario Götze (šesti gol u sezoni), centarfor u ovoj utakmici Robert Lewandowski (7.) i Kevin Großkreutz (8.).

Gosti, za koje je svih 90 minuta odradio BiH-reprezentativac Mensur Mujdža, jedva su jednom priprijetili Borussijinu vrataru Romanu Weidenfelleru.