Tesline dionice u nezaustavljivom rastu: U posljednja dva dana skočile za 40%

Foto: Tesla Motors

ZBOG načina poslovanja ove kompanije u idućim godinama očekuje se još veći rast.

Dionice automobilske kompanije Tesla skočile su u utorak još jednom, nastavljajući svoj izvanredan uspon koji je bio postupan u posljednjih nekoliko mjeseci. Dionice su narasle za 20,5 posto, i sada vrijede 940 dolara, zbog čega je vrijednost cijele kompanije skočila na 170 milijardi dolara, piše CNN.

U posljednja dva dana vrijednost dionica je narasla za 40 posto, a od srpnja prošle godine skočile su za nevjerojatnih 274 posto.

Kompanija Tesla, koja je prošle srijede objavila prvi godišnji financijski izvještaj, nadmašila je njime očekivanja analitičara s Wall Streeta.

Dok Tesline akcije ostaju na povijesnoj visini, oni nastavljaju produkciju istim agresivnim tempom, a velika potražnja u Šangaju (gdje su nedavno otvorili tvornicu) ide im na ruku.

Prema pisanju Reutersa, solidne zarade u japanskom Panasonicu, koji snabdijeva Teslu baterijama, također su doprinijele rastu vrijednosti dionica.

Početkom siječnja Teslin Model 3, koji je napravljen u Šangaju, stigao je na kinesko tržište. Tvornica je sada odgodila njegovu proizvodnju zbog koronavirusa, što će se sigurno loše odraziti na razvoj kompanije u Kini.

U usponu

Toyota je sada jedini proizvođač automobila na svijetu koji vrijedi više od Tesle, koji bez obzira na to što je među 10 najvećih proizvođača automobila, čini samo 2% od ukupnog prihoda u automobilskoj industriji.

Očekuje se da će dionice Tesle od 2024. vrijediti 7000 dolara, posebno ako se u obzir uzme sposobnost kompanije da smanji troškove i rast potražnje za električnim automobilima na globalnom nivou

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.