1.kolo Serie A: Inter prosuo pobjedu autogolom u zadnjoj minuti

AKTUALNI prvak je lošu formu iz predsezone rezultatski nastavio i u prvom kolu prvenstva, a bodova ga je koštao upravo njegov branič Cordoba, koji je u posljednjoj minuti zatresao vlastitu mrežu.

Osim neuspješnog starta u prvenstvu, Inter je ostao i bez prvog golmana Julia Cesara, koji je u 57. minuti dobio crveni karton, pa je iz igre morao napadač Cruz, a na vrata je stao veteran Toldo.

Interovi gradski suparnici nisu dopustili slično iznenađenje u Genovi  i uz dva zgoditka Kake su uvjerljivim slavljem pokvarili Genoino zbog povratka u prvu ligu. Još jedan veliki povratnik u Serie A, Napoli, je također na svom stadionu vidio da ga čeka teška borba za opstanak jer je glatko poražen od Cagliarija.

Fiorentina je uvjerljivo slavila protiv Empolija, a Parma i Catania i Reggina i Atalanta su podijelili bodove.

Palermo i Roma utakmicu igraju večeras u 20.30, a u jučerašnjim utakmicama Juventus je razbio Livorno sa 5:1, dok su Lazio i Torino u Rimu podijelili bodove (2.2).

Rezultati utakmica 1. kola Serie A:

Fiorentina - Empoli 3:1 (56' G.Pazzini, 64' A.Mutu, 70' R.Montolivo;  90' L.Saudati)
Genoa - AC Milan 0:3 (21' M.Ambrosini, 44' Kaka, 45' Kaka (pen.)
Inter Milan - Udinese 1:1 (9' D.Stanković; 90' I.Cordoba (autogol))

Napoli - Cagliari 0:2 (49' A Matri, 59' P.Froggia(pen.)
Parma - Catania 2:2 (12' T. Morimoto, 28' A.Pinsanu;  43' M.Rossi, 44' D.Baiocco)
Reggina - Atalanta 1:1 (77' N. Amoruso;  84' C.Doni(pen.)
Siena - Sampdoria 1:2 (D.Corvia 68' ; 33' Belluci, 86' V.Montella)