Arsenal u finalu FA kupa: Hrabri Reading pao tek u produžetku

ARSENAL je na Wembleyu s 2:1 nakon produžetaka pobijedio drugoligaša Readinga i plasirao se u finale FA kupa. Nakon 90 minuta bilo je 1:1, a gol odluke u 108 minuti zabio je Alexis Sanchez.

''Topnici'' su od prve minute bili bolja momčad, no drugoligaš se odlično branio i Arsenal je u prvih pola sata igre imao samo jednu dobru šansu, kad je nakon kornera glavom pucao Per Mertesacker, ali je vratar Readinga obranio.

Ipak, prije odmora Arsenal je poveo. Loptu je primio Mesut Ozil i odmah je poslao dugi pas točno na noge Sanchezu koji pogađa za 1:0.

No, Reading se nije predao i u 56 minuti izjednačuje. Pogrebnyak se probio u kazneni prostor te je poslao povratnu loptu za Garatha McClearyja koji puca, a na putu prema golu lopta se odbila do nesretnog Gibbsa, prevarila Szczesnya i završila u mreži.

U 69 minuti Gabriel sjajno puca glavom u gredu, a Ramsey pogađa nešto poslije i vratnicu.
Utakmica je otišla u produžetak, a tamo je junak bio Alexis Sanchez koji je nakon sjajnog solo prodora loptu poslao u mrežu za 2:1 u 106. minuti.

Arsenal će u finalu igrati protiv boljega iz susreta Aston Ville i Liverpoola.