Badmintonska velesila: Kinezi uzeli zlato u svim kategorijama!

U FINALU pojedinačne konkurencije u badmintonu Kinez Dan Lin je nakon velike borbe i gubitka prvog seta na koncu s 2:1 pobijedio Chong Weija Leeja iz Malezije.

Nakon zlatnih odličja pojedinačno i u paru kod djevojaka, te u konkurenciji mješovitih parova, kineskim je natjecateljima pripalo najsjajnije odličje i u singlu i u parovima kod muškaraca.

Premda je Malezijac Lee dobio prvi set 21-15, uslijedio je preokret Lina koji s 21-10, te potom 21-19 dolazi do trijumfa.

I brončana medalje također ide u Kinu budući je u ogledu za treće mjesto Long Chen bio bolji od Hyun Il Leeja iz Južne Koreje s 2-1 u setovima.

Kinezima zlato u parovima za stopostotan učinak!

Kineska kombinacija Cai Yun i Fu Haifeng donijela je Kini zlato i u parovima kojime su sačuvali stopostotan učinak u ovom sportu.

Cai i Fu, koji su na Igrama u Pekingu prije četiri godine osvojili srebrnu medalju, pobijedili su u finalu Dance Boea i Mogensena 21-16, 21-16 za 43 minute igre. Kineska je reprezentacija tako natjecanje u Londonu završila s maksimalnih pet zlatnih medalja: u muškoj i ženskoj pojedinačnoj odnosno konkurenciji parova, kao i u mješovitoj konkurenciji.

Cai i Fu također su aktualni svjetski prvaci.

U borbi za treće mjesto, Chung i Lee iz Južne Koreje svladali su Kooa i Tana iz Malezije 23-21, 21-10.