Basel s igračem manje izbacio Zenit, Rubin u produžecima slomio Levante

BASEL je izborio četvrtfinale Lige Europe. Švicarska momčad izgubila je od Zenita 1:0, ali je prošla dalje zbog pobjede 2:0 u prvom susretu.

Zenit je u uzvratu pred svojim navijačima poveo iz prve prilike. Hulk je izveo korner, a pogodio je Axel Witsel. Od 41. minute Basel je igrao s igračem manje jer je Marcelo Diaz zaradio drugi žuti karton, ali Zenit nije uspio doći drugog gola. Najbolju priliku propustio je Roman Širokov koji je u 86. minuti promašio jedanaesterac. Zenitu za četvrtfinale nisu bila dovoljna niti 23 udarca prema gostujućem golu.

Nakon što je prva utakmica između Levante i Rubina završena bez golova, niti u drugih 90 minuta nije bilo pogodaka, pa je utakmica otišla u produžetke u kojima je Rubin slavio s 2:0.

Najprije je u 100. minuti Rondon pogodio nakon dodavanja Natcha, a zatim je Vladimi Dydyun potvrdio pobjedu ruske momčadi.