Basel zaustavio Zenit, Benfica slavila autogolom Carrassoa

VELIKU prednost ostvario je Basel u prvoj utakmici osmine finala Europa lige. Na svom su terenu s 2:0 pobijedili snažni Zenit iz St. Petersburga.

Švicarci su nadigrali goste, stvorili dvostruko više prilika, desetak puta pogodili okvir gola, ali sve do 83. minute stajalo je 0:0. Tada je Diaz zabio za 1:0.

Spalettijevom Zenitu nije pomogao ni (pre)skupi Hulk, kao ni Witsel, a na kraju utakmice na cjedilu ih je ostavio i branič Neto koji je zaradio crveni karton u drugoj minuti sudačke nadoknade te poklonio Baselu penal. Aleksansder Frei iz penala je pogodio za 2:0.

Jedan od najtrofejnijih europskih klubova Benfica s minimalnom prednošću čeka uzvrat s Bordeauxom.

U Lisabonu su domaći slavili s 1:0, a pogodak odluke zabio je Carrasso u vlastitu mrežu u 21. minuti.

Francuz s hrvatskom putovnicom Gregory Sertich odigrao je za Bordeaux svih 90 minuta.

Povijesnu debitantsku europsku sezonu u pozitivnom raspoloženju nastavio je Levante. Domaći su u Valenciji odigrali 0:0 s ruskim Kazanom.

Obje su momčadi završile utakmicu s desetoricom igrača. Gostima je najprije isključen Ansaldi nakon drugog žutog kartona u 51. minuti, a tri minute kasnije kod domaćih je crveni karton dobio Michel.