Bordeaux pobjedom skočio na četvrto mjesto

U SUBOTU navečer odigrane su utakmica 23. kola francuskog Le Championnata.

Bordeaux je na domaćem terenu s 2:0 svladao Valenciennes, čime je skočio na diobu četvrtog mjesta ljestvice. Isti broj bodova ima i Nica, koja je s identičnim rezultatom slavila na gostovanju kod Bresta.

Bordeaux je u vodstvo stigao u 33. minuti preko nekadašnjeg igrača Manchester Uniteda David Belliona.Ludovic Obraniak je u 71. minuti postavio konačnih 2:0. Nica je pak u Brestu slavila pogotkom Nemanje Pejčinovića i autogolom Brahima Ferradja.

Rennes je s četvrtog skliznuo na sedmo mjesto nakon što je u gostima kod Lorienta odigrao 2:2. Domaći su dvaput vodili pogocima Yanna Jouffrea i Jeremieja Aliadierea, a gosti su se vraćali preko Mevluta Erdinga i Axela Nganda.

Dodajmo za krak kako je St. Etienne s 2:1 pobijedio Sochaux, Sochauxa. Gosti su poveli u 23. minuti golom Pierre-Emericka Aubameyanga. Edouard Butin je izjednačio u 72. minuti, ali samo pet minuta kasnije je treću prvenstvenu pobjedu zaredom St. Etienneu donio Fabian Lemoine.