Borna ostao bez prvog finala u karijeri: Protiv Mayera u Nici propustio svih 11 break-lopti

BORNA ĆORIĆ izgubio je polufinale turnira u Nici od Argentinca Leonarda Mayera sa 4:6, 3:6.

Iako je 18-godišnji hrvatski tenisač bio puno opasniji u prvom setu na servis suparnika, Mayer je prvi set dobio sa 6:4 tako što je pri vodstvu 5:4 na Bornin servis iskoristio prvu break-loptu. Ranije je Ćorić propustio svoje prilike za break, jednu u prvom gemu i jednu u petom.

Nakon gubitka prvog seta Ćorić je pao, te je Mayer odjurio na 3:0 u drugom setu. Međutim, tada se Ćorić probudio, te je u posljednja tri gema na servis Argentinca imao čak devet prilika za break, no Mayer ih je sve spasio, uglavnom sjajnim servisima.

Ćorić je tako ispao i u svom trećem polufinalu u profesionalnoj karijeri, a nakon odličnog turnira u Nici skočit će za šest mjesta na ATP ljestvici, pa će od ponedjeljka biti 47. tenisač svijeta.

"Rezultatski ovo izgleda lagano, ali Borna je sjajan igrač i meč je bio jako težak", rekao je Mayer, koji će u subotu igrati svoje treće finale.

Mayera u finalu čeka Austrijanac Dominic Thiem koji je u dva seta pobijedio Amerikanca Johna Isnera.