Braća Dragić srušila Grke: Slovenija se pridružila Hrvatskoj u četvrtfinalu Eurobasketa!

SLOVENIJA je u drugom kolu drugog kruga Eurobasketa stigla do nove pobjede. U Ljubljani je pala Grčka sa 73:65.

Fantastično prvo poluvrijeme su odigrali Slovenci nakon kojeg su imali čak 16 poena prednosti (43:27). Grci su tek pet minuta prije kraja utakmice uspjeli stići na manje od deset poena zaostatka, ali više od toga nisu uspjeli.

Briljirala su braća Dragić. Goran je postigao 28 poena uz pet skokova i četiri asistencije, a Zoran je utakmicu završio s 11 poena i pet skokova. Vassilis Spanoulis je bio najbolji Grk, postigao je 21 poen uz sedam skokova.

Pobjedom se Slovenija izjednačila s Hrvatskom na vrhu ljestvice s omjerom 3-1, te je osigurala četvrtfinale. Grci dijele peto mjesto s Fincima s jednom pobjedom i tri poraza.

U posljednjem kolu Slovenija u ponedjeljak igra protiv Finske, a Grčka protiv Hrvatske.