Cibona prosula visoko vodstvo i izgubila od Union Olimpije

CIBONA je u 11. kolu ABA lige izgubila od Union Olimpije sa 87:82.

Vukovi su odlično otvorili utakmicu te su nakon prvih 10 minuta vodili 20:27. Dominacija se nastavila u drugoj četvrtini kada su na poluvrijeme otišli s lijepim vodstvom 38:50. Međutim, već u trećoj četvrtini prosuli su tih +12 koševa prednosti te ih je Union Olimpija dokrajčila u posljednjoj četvrtini.

Najefikasniji kod Cibosa bio je Tomislav Zubčić koji je postigao 23 poena. Strawberry je postigao 15, a Kus 13 poena. Union Olimpiju predvodio je Klemen Prepelič, s 26 postignutih poena.

Cibona nakon ovog okršaja odlazi prvo u goste u Sankt Peterburg, a onda 9. prosinca igra protiv gradskog rivala Cedevite. Naime, tada bi Dario Šarić trebao debitirati.

Union Olimpija – Cibona 87:82 (20:27, 18:23, 26:17, 23:15)

Cibona: Kus 13, Zubčić 23, Mašić 4, Marčinković 2, Ware 0, Rozić 0, Jagodić-Kuridža 2, Strawberry 15, Žižić 8, Arapović 0, Hamilton 9, Kovačević 6.

Union Olimpija: Waters 2, Rupnik 4, Prepelič 26, Blažič 9, Rannikko 3, Salin 8, Murić 7, Baynes 19, Bubnić 2, Page 6, Močnik 1, Omić 0.