Cibona u Ljubljani izliječila frustracije

U POSLJEDNJOJ utakmici 2. kola ABA lige Cibona je protiv Olimpije stigla do prve pobjede i na Slovencima izliječila frustracije nakon neugodnih poraza od Cedevite i Radničkog. U Ljubljani su Vukovi slavili sa 74:47 (19-21, 22-12, 12-12, 21-2) pred 1.800 gledatelja.

Hrvatski je prvak odmaknuo u drugoj četvrtini koju su dobili s deset, te u zadnjoj dionici koju su dobili sa čak 19 koševa razlike. Cibona je u posljednjoj četvrtini primila samo dva koša, a zabila 21.

Goste je do pobjede predvodio Andrija Žižić sa 16 koševa i pet skokova, Dario Šarić dodao je 14 koševa i 9 skokova, te Darryle Strawberry 13 koševa, pet skokova i tri asistencije.

Kod Olimpije su najbolji bili Gailius sa 11, te Jarome Augustus i Stepheson sa po 8 koševa.

Na ljestvici vode Cedevita, Radnički i Partizan sa po dvije pobjede, Cibona i Zadar imaju po jednu pobjedu i poraz kao još šest ekipa, a na posljednjem, 14. mjestu s dva poraza je Olimpija