Čilić preko Južnija stigao do polufinala Munchena

MARIN ČILIĆ izborio je polufinale Munchena nakon pobjede nad Rusom Mihailom Južnijem. Naš najbolji tenisač slavio je sa 6:3, 6:7 i 6:3.

Čilić je u prvom setu spasio dvije break-lopte u trećem gemu pa onda napravio break. U tie-breaku drugog seta je imao meč loptu kod 6:5 koju je Južnij spasio i osvojio set. Treći je set počeo loše za Čilića jer je izgubio gem na svoj servis, ali je nakon toga napravio kontrabreak već u sljedećem gemu. Zatim je još jednim breakom u šestom gemu doći i do prednosti. Kod servisa za meč u devetom gemu Čilić je spasio jednu break-loptu.

Bio je ovo osmi meč Čilića i Južnija, a Međugorac je stigao do treće pobjede nakon dva sata i 45 minuta igre. Za finale će Čilić igrati protiv boljeg iz susreta Nijemca Tommyja Haasa i Cipranina Marcosa Baghdatisa.