Čilić u 2. kolu Roland Garrosa, Dodig predao nakon samo četiri gema

IVAN DODIG predao je meč prvog kola grand slam turnira Roland Garrosa protiv Španjolca Marcela Granollersa kod rezultata 2:2 u prvom setu.

Ovo je bio drugi susret između Dodiga i 39. tenisača svijeta i prvi poraz našeg tenisača.

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u drugo kolo pobijedivši Španjolca Pabla Andujara sa 6:0, 6:3, 7:6(8-6) nakon dva sata i deset minuta igre.

Nakon lako dobivenog prvog seta i drugog bez većih problema za našeg su tenisača uslijedili problemi u trećem setu koji je trajao gotovo 70 minuta. No, Čilić je za pobjedu servirao 13 aseva i realizirao je 68 posto poena na prvom servisu, suparniku je uzeo pet puta servis, a svoj je izgubio samo jednom. Čilić je u meču napravio 26 neprisiljenih grešaka, za razliku od Španjolca koji je napravio 19.

Ovo je bio treći Čilićev susret protiv 78. tenisača svijeta i druga pobjeda našeg tenisača.

U drugom kolu Čilića čeka bolji iz ogleda između Slovaka Miloslava Mecira, 211. tenisača svijeta, i Nijemca Tobiasa Kamkea koji je 106. na ATP ljestvici.

Pregled rezultata grand slam turnira Roland Garros koji su igrani u ponedjeljak: