Clippersi na krilima "letećeg" Blakea pobijedili Jazzere

LOS ANGELES CLIPPERSI pobijedili su Utah Jazz sa 105:104 i tako se izjednačili s Miamijem na vrhu NBA lige po broju pobjeda.

Devedeset sekundi prije kraja utakmice Utah je vodila 99:97, ali su Clippersi slobodnim bacanjima preokrenuli na 103:99 i tako upisali dvanaestu ovosezonsku pobjedu.

Clipperse je predvodio Balke Griffin s 30 poena i jedanaest skokova. Dvadeset poena dodao je Jamal Crawford, dok ih je Chris Paul ubacio četrnaest. Najbolji "Jezzer" bio je Mo Williams s 20 poena.

Portland je nakon produžetka slomio Charlotte sa 118:112. Gubio je Portland sedam razlike 100 sekundi prije kraja regularnog dijela. Ali je serijom 7:0 odvukao utakmicu u produžetke gdje je bio uvjerljiv.

LaMarcus Aldridge postigao je za pobjedničku ekipu 25 koševa uz trinaest skokova. Ben Gordon briljirao je u Bobcatsima s 29 poena, a ubacio je osam trica iz dvanaest pokušaja.

Drugu utakmicu zaredom Orlando je dobio odličnom četvrtom četvrtinom. Nakon što su tako slomili Lakerse, isto su uspjeli i protiv Golden Statea (102:94) predvođeni Glennom Davisom i Jameerom Nelsonom koji su postigli po 20 poena.

Denver je pobijedio Toronto 113:110, a briljirao Corey Brewer, igrač s klupe, koji je za 20 minuta ubacio 19 poena. Torontu nije pomogla ni sjajna noć Andree Bargnanija koji je postigao 23 koša.

Detroit je slavio protiv Clevelanda s 89:79, dok je New Orleans pregazio Milwaukee 102:81.