Debakl Dinamovog protivnika u Cluju: Astra primila četiri komada

PROTIVNIK zagrebačkog Dinama u skupini Europa lige, rumunjska Astra večeras je doživjela pravi potop u gostima kod Cluja.

Iznenađenje LP od prije par godina, Cluj, slavio je s uvjerljivih 4:1, a treba naglasiti i da je Astra utakmicu završila sa samo devet igrača jer su isključeni bili Ben Yousseff u 65. minuti i Pliatsikas u sudačkoj nadoknadi.

Cluj je poveo golom Deaca u 34. minuti, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, za 2:0 zabio je i Tadeu. William je u 47. smanjio na 2:1, no isključenje Ben Yousseffa je oduzelo bilo kakvu nadu gostima za eventualni preokret, tako da su do kraja zabili još Guima u 77. minuti i Tade iz penala u 90.

Cluj je ovom pobjedom pretekao Astru na drugom mjestu rumunjskog prvenstva i ima 16 bodova, Astra ima 15, a prva Steaua ima nakon sedam kola 18.

Dinamo otvara Europsku ligu 18. rujna ogledom protiv Astre na stadionu Maksimir, dok se u drugom susretu sastaju RB Salzburg i Celtic.