Dinamo razbijanjem Splita osigurao naslov prvaka

NOGOMETAŠI zagrebačkog Dinama osvojili su 10. uzastopni naslov prvaka Hrvatske, a 17. ukupno visokom 5:1 pobjedom na gostovanju kod Splita u susretu 32. kola Prve HNL.

Četiri kola prije kraja Dinamo na nedostižnoj prednosti

Dinamo je ovom pobjedom stigao do učinka od 80 bodova, te četiri kola prije završetka sezone postao nedostižan za drugu Rijeku koja ima 65 bodova i utakmicu manje.

Trostruki strijelac za Dinamo u Parku mladeži bio je Henriquez, on je prvo izborio jedanaesterac pa ga i realizirao u 23. minuti, a onda je u 30. povećao vodstvo iz blizine na asistenciju Ademija.

Nakon hat-tricka Henriqueza prekrasno pogodio Ćorić

U 43. je pogotkom nadu domaćinima vratio Mršić, ali u 57. minuti sve je svojim trećim golom, lijepim udarcem u kut gola, riješio Henriquez. U 64. je postalo jasno da Split više nema izgleda za preokret, isključen je Blagojević.

I onda je desetak minuta prije u razmaku od dvije minute novi-stari prvak sve dovršio. Ante Ćorić je prvo u 78. minuti prekrasno pogodio u suprotni gornji kut s 25 metara udaljenosti, a onda je minutu kasnije Hodžić iz kaznenog prostora poslao loptu u mrežu za konačnih 1:5.

Split ima priliku uzvratiti u finalu Kupa

Split je ostao šesti na ljestvici sa 37 bodova, dva manje od petog Zagreba, a dva više od sedmog Slavena Belupa.

Dinamo i Split igrat će još jednom ove sezone, 20. svibnja u finalu Kupa koji će se igrati u Maksimiru.

REZULTATI 32. KOLA

Subota:

Osijek - Zagreb          1-0 (Škorić 17)
Split - Dinamo           1-5 (Mršić 43 / Henriquez 23-11m, 30, 57, Ćorić 78, Hodžić 79)