Dodig nakon velike borbe i četiri seta ispao s Australian Opena od Nishikorija

IVAN DODIG ispao je u drugom kolu Australian Opena. Bolji je bio Japanac Kei Nishikori sa 4:6, 7:5, 6:2, 7:6(0).

Hrvatski tenisač meč je otvorio ranim breakom, ali se Japanac odmah vratio. Međutim, Dodig je napravio još jedan break i sigurnim servisima osvojio prvi set. U drugom setu nije bilo prilika za break sve do 12. gema u kojem je Nishikori iskoristio drugu set-loptu.

Peti nositelj turnira uz dva breaka osvojio je treći set za samo 29 minuta, a u četvrtom je Dodig napravio break i servirao za izjednačenje u setovima. Ipak, Nishikori se vratio na 5:5, zatim je kod 6:5 propustio prvu meč-loptu, a u tie-breaku nije prepustio niti jedan poen hrvatskom tenisaču.

Ovim porazom je Hrvatska ostala bez predstavnika u pojedinačnom ždrijebu prvog Grand Slama sezone.