Fenninger pobjedom u Lenzerheideu uzela mali veleslalomski globus

AUSTRIJSKA skijašica Anna Fenninger, ukupna pobjednica Svjetskog kupa, u nedjelju je u zadnjem veleslalomu sezone na završnici u Lenzerheideu došla do svoje četvrte pobjede u toj disciplini koja ju je stavila na prvo mjesto u poretku veleslaloma za skijašice i donijela joj mali Kristalni globus.

Fenninger je na kraju utrke imala 25 stotinki prednosti ispred svoje sunarodnjakinje Eva-Marie Brem (2:01.53) i Šveđanke Jessice Lindell-Vikarby (2:01.61), koja joj je bila najveća suparnica u borbi za mali Kristalni globus u veleslalomu.

Nakon što je osvojila zlatnu olimpijsku medalju u super-G-ju u Sočiju te srebrnu u veleslalomu, Austrijanka je osvojila u Svjetskom kupu 500 bodova i zasjela na vrh poretka skijašica u Svjetskom kupu. Prije završnice u Lenzerheideu, Fenninger je pobijedila u dva veleslaloma u Areu u Švedskoj. S četiri pobjede od ukupno 11 pobjedničkih postolja ove sezone, Fenninger je sakupila 1371 bod u ukupnom poretku i 518 u veleslalomu.