Flyersi u produžetku svladali Devilse, Phoenix na 2-0 s Nashvilleom

DANNY BRIERE u petoj je minuti produžetka donio 4:3 pobjedu hokejašima Philadelphije protiv New Jerseyja u prvoj utakmici polufinalne serije Istočne konferencije NHL lige.

Briere je zabio i dvije minute prije pobjedničkog pogotka, ali su suci nakon pregleda snimke poništili taj gol jer se pokazalo da je kanadski centar pak u mrežu ugurao klizaljkom. Ipak, svojim sedmim pogotkom u aktualnom doigravanju donio je Flyersima početnu prednost u seriji.

Briere, James van Riemsdyk i Claude Giroux zabili su za domaće u regularnom dijelu, a Zach Parise, Travis Zajac i Petr Sykora su pogodili za Devilse.

U Zapadnoj konferenciji Phoenix je došao do vodstva 2-0 u seriji protiv Nashvillea, treća utakmica se u srijedu igra u Nashvilleu. Coyotesi su u nedjelju slavili s 5:3, a posebno se istaknuo vratar Mike Smith s 30 obrana.