Forlan golčinom donio pobjedu Urugvaju protiv Nigerije!

URUGVAJ je u posljednjoj utakmici 2. kola skupine B Kupa konfederacija pobijedio Nigeriju 2:1.

Prvak Južne Amerike je bolje otvorio utakmicu i u 19. minuti stigao do vodstva. Diego Forlan je ubacio s lijeve strane, lopta je prošla kroz noge Edinsonu Cavaniju i stigla do Diega Lugana koji s dva metra matira nigerijskog vratara.

Nigerijci su nakon primljenog gola zaigrali bolje i stigli do izjednačenja u 37. minuti prekrasnim pogotkom Johna Obija Mikela s ruba kaznenog prostora. Pobjedu Urugvaju donio je Diego Forlan snažnim i preciznim udarcem s lijeve strane. Forlanu je to 34. pogodak u 100. nastupu u reprezentaciji, te je tako postao najbolji strijelac u povijesti Urugvaja s jednim golom više od asistenta Luisa Suareza.

Podsjetimo, ranije u ovoj skupini Španjolska zabila deset komada Tahitiju.