Gibraltar zabio svoj prvi gol u službenoj utakmici

NOGOMETNA reprezentacija Gibraltara, najmlađa reprezentacija Europe, zabila je svoj prvi gol u službenoj utakmici. Na gostovanju kod Škotske u kvalifikacijama za Euro 2016. poražen je sa 6:1.

> Albanija preokretom slomila Armeniju i preskočila Portugal, "Elf" rutinski

Povijesni pogodak za Gibraltar zabio je Kyle Casciaro, igrač lokalnog kluba Lincoln, za izjednačenje u 20. minuti, dvije minute nakon što je Maloney iz penala doveo Škote u vodstvo.

Samo šest minuta kasnije Fletcher je vratio prednost Škotskoj, a onda su domaći potpuno preuzeli kontrolu. Maloney je iz penala u 34. zabio za 3:1, a Naismith u 39. postavio 4:1 za kraj prvog dijela. U 77. i 90. još dva gola zabio je Fletcher za konačnih 6:1.

Škoti su pobjedom stigli do 10 bodova iz pet utakmica, koliko ima i drugoplasirana Njemačka te prvoplasirana Poljska koja ima i utakmicu manje.

Škoti su trenutno najbolja trećeplasirana reprezentacija kvalifikacija za Euro.

Hrvatska s Gibraltarom igra prijateljsku utakmicu u lipnju, uoči okršaja s Italijom na Maksimiru.

Britanski teritorij na rubu kontinenta igra svoje prve kvalifikacije nakon službenog priznanja od strane UEFA-e, unatoč protestima Španjolske koja polaže pravo na taj teritorij. FIFA ga još nije priznala.

Škotska - Gibraltar 6:1