Grčko-rusko finale Eurolige: Olympiakos izbacio Barcelonu!

OLYMPIAKOS i moskovski CSKA igraju u finalu košarkaške Eurolige u Istanbulu! Nakon što su Rusi izbacili aktualne prvake Panathinaikos, drugi grčki klub plasirao se u finale slavljem nad Barcelonom 68:64.

> CSKA srušio prvake u dramatičnom polufinalu Eurolige u Istanbulu!

Serijom 8-0 na startu susreta Olympiacos je poremetio obranu katalonske momčadi koja je tek u jednom navratu tijekom cijelog dvoboja uspjela doći do prednosti. Zbilo se to nešto više od tri minute prije poluvremena kada je Barcelona povela tricom Navarra, no prednost momčadi Dušana Ivkovića odmah je također uspješnim šutom za tri poena vratio Spanoulis. Do kraja susreta Španjolci su još samo jednom zaprijetili i to u završnici kada su od 63-56 došli na minus dva (63-61), no tada još jednom na scenu stupa najefikasniji pojedinac utakmice Vassilis Spanoulis koji novom tricom prelama susret.

Barcelona je na koncu skupo platila vrlo loš šut za tri poena. Statistika u tom segmentu igre  na kraju utakmice ukazivala je na poraznih 15 posto uspješnosti. Pogodili su Katalonci samo tri puta iz 20 pokušaja za tri poena, a prednjačio Navarro koji je pogodio dvije od osam.

Kako smo već spomenulim Spanoulis je bio prvi strijelac Olympiacosa s 21 košem čemu je pridodao i 6 dodavanja, ali i šest izgubljenih lopti. Uz njega je kod Grka Giorgos Printezis ubacio 14.

Juan Carlos Navarro je za Barcelonu postigao 18 poena, uz 5 izgubljenih lopti.

Finale između CSKA-a i Olympiacosa na rasporedu je u nedjelju.

 

Euroliga, Final Four, polufinale:

Olympiacos – Barcelona 68-64

CSKA - Panathinaikos 66-64

Komentare možete pogledati na ovom linku.

Pročitajte više

 
Komentare možete pogledati na ovom linku.