Hajduk konačno slavio! Bijeli u Puli stigli do prve pobjede u HNL-u nakon mjesec i pol

HAJDUK je u desetom kolu HNL-a slavio u Puli s 2:0. Prva je to pobjeda u ligi za izabranike Igora Tudora nakon četiri kola i utakmice sa Zadrom na Poljudu 16. kolovoza.

> Tudor priznao: Imali smo sreće, ovo nam je bila najgora igra u posljednje vrijeme

Očekivano je trener domaćih Pamić svoje igrače posložio u dvostruki blok, a loptu je prepustio gostima. I sve do 18. minute nije bilo nikakvih prilika, a tada je iznenada Istra mogla povesti. Špehar je izbjegao zaleđe i iskosa s osam metara pucao u Kalinića, lopta se odbila Istrinom napadaču u noge, ali je siguran pogodak spasio Jozinović sjajnim klizećim startom.

Sušić i Bradarić slomili domaće

Nakon toga se Hajduk probudio. Najprije se Kouassi loše snašao u domaćem kaznenom prostoru i glavom poslao loptu pored gola, a zatim je Bradarić za kraj prvog dijela topovski tukao iznad gola.

Pamić je u drugo poluvrijeme krenuo ofenzivnije s Radonjićem i Zvonkom Pamićem i to mu se osvetilo za samo šest minuta. Sušić je povukao loptu kroz sredinu i neometan s 20 metara preciznim udarcem doveo Hajduk u vodstvo.

Sedam minuta kasnije domaći vratar je ponovno morao vaditi loptu iz mreže. Bradarić je pogodio iz slobodnjaka s više od 30 metara. Ubacio je u kazneni prostor, a loptu nitko nije dirao i završila je u golu.

Vratnica zaustavila Istru u povratku u utakmicu

Posljednji pokušaj za povratak u igru domaća momčad imala je u 75. minuti kada je Woon topovski tukao, Kalinić je već bio svladan, a vratnica zaustavila njegov udarac. Već nakon toga domaći navijači su počeli izlaziti sa stadiona dok se orila pjesma Torcide sa sjevera.

Hajduk se vratio na treće mjesto, ozlijedili se Mezga i Bašić

Pobjeda nakon 43 dana u HNL-u donijeti će mir u Hajdukovu svlačionicu, ali utakmica u Puli donijela je nove probleme za Tudora. Mezga je zbog ozljede napustio igru nakon samo pola sata, a susret je na nosilima napustio i Bašić.

Ovom pobjedom Hajduk se vratio na treće mjesto s 15 bodova, sedam više od osmoplasirane Istre, a jedanaest manje od vodećeg Dinama.