Hellebaut bez iznenađenja: Čičerova osvojila zlato u skoku u vis!

RUSKINJA Ana Čičerova nova je olimpijska pobjednica u skoku u vis, a njena sunarodnjakinja Marija Savinova u utrci na 800 metara na Igrama u Londonu..

Čičerova je do najsjajnijeg odličja u odsustvu ozlijeđene Blanke Vlašić stigla s preskočenih 205 centimetara, istom visinom kojom je prije četiri godine u Pekingu slavila Belgijka Tia Hellebaut koja je ovdje završila peta s preskočenih 197 cm.

Podsjećamo, tada je Vlašić osvojila srebro s također preskočenih 205 cm, ali iz drugog pokušaja. Čičerova je u Pekingu osvojila broncu, a ovim je zlatom najsjajnije odličje pridodala onom sa SP-a iz Daegua. Srebro je iznenađujuće osvojila Amerikanka Brigetta Barrett s osobnim rekordom od 203 cm (iz drugog pokušaja), a broncu još jedna Ruskinja Svetlana Školina također s 203 cm, ali iz trećeg pokušaja.

Savinova uzela zlato u utrci na 800 metara

U utrci na 800 metara za žene Savinova je trijumfirala sa rezultatom 1:56.19. Kompletirala je tako Savinova najsjajnija odličja na svim velikim natjecanjima. Prije dvije godine trijumfirala je na Europskom prvenstvu u Barceloni i SP-u u Dohi, dok je prošle godine osvojila zlato u Daeguu. Srebro je osvojila bivša svjetska prvakinja Caster Semenya, a broncu još jedna Ruskinja Ekaterina Poistogova.

U bacanju koplja za atletičare iznenađujuće je slavio 19-godišnji Keshorn Walcott iz Trinidada i Tobaga. Walcottov hitac od 84.58 metara iz druge serije bio je najdalji tijekom večeri i donio mu je zlato ispred srebrnog Ukrajinca Oleksandra Pjatnicja (84.51) i brončanog Finca Anttija Ruuskanena (84.12).

Osvajač zlata iz Atene i Pekinga, Norvežanin Andreas Thorkildsen, osvojio je tek šesto mjesto hicem od 82.63 metra.