Houston uvjerljiv protiv Indiane, Dallas umalo prosuo 30 koševa prednosti protiv Blazersa

MOMČAD s najboljim omjerom pobjeda i poraza u NBA ligi od Nove godine, Houston Rocketsi uvjerljivo su na svom parketu nadigrali sastav s ukupnim najboljim omjerom, Indiana Pacerse sa 112:86.

Rocketsi su u 2014. dosada ostvarili 22 pobjede uz samo šest poraza, te su na ukupnom omjeru od 43-19 i zauzimaju treće mjesto u Zapadnoj konferenciji, dok su Pacersi trećim uzastopnim porazom pali na omjer 46-16 što ih i dalje drži na vrhu Istoka i čitave NBA lige, ali sada imaju isti učinak kao i prvi sastav Zapada Oklahoma City Thunder.

Ključna je bila treća četvrtina koju su Rocketsi dobili sa 38-16, te stigli do nedostižne prednosti koja je u jednom trenutku iznosila i 32 razlike. U tom dijelu sjajan je bio James Harden koji je ubacio 16 od svojih 28 poena upravo u trećoj četvrtini, dok je kod Pacersa najbolji bio veteran David West sa 15 ubačaja i 10 skokova.

Utakmicu punu preokreta u Dallasu su odigrali domaći Mavericksi i Portland Trail Blazersi, a na kraju su sa 103-98 uspješniji bili domaćini. Početak utakmice nije nagovještavao dramatičnu završnicu, Dallas je nakon prve četvrtine vodio sa 33-10, a početkom drugog dijela prednost je narasla i na 30 razlike (42-12), te se činilo kako je susret odlučen. No, Blazersi su uspjeli nadoknaditi sav taj zaostatak, te četiri i pol minute prije kraja povesti sa 98-92, ali potom više nisu postigli niti jedan poen. Mavsi su dvoboj okončali serijom 11-0 kojom su stigli do važne pobjede u borbi za plasman u doigravanje. Dirk Nowitzki (22) i Jose Calderon (19) bili su najefikasniji kod Mavsa, a LaMarcus Aldridge (30, 17 skokova) i Wesley Matthews (26) kod Blazersa.

Toronto Raptorsi učvrstili su se na vrhu skupine Atlantic i trećem mjestu Istoka 99-87 domaćom pobjedom protiv Sacramento Kingsa. Za osmu pobjedu Raptorsa u posljednjih 10 susreta najzaslužniji je bio Terrence Ross (18), dok je DeMarcus Cousins (24) bio najučinkovitiji kod Kingsa.

U susretu dvije ponajbolje obrambene momčadi lige Memphis Grizzliesi su kao gosti svladali Chicago Bullse sa 85-77. Odličnu partiju u dresu Grizzliesa pružio je Marc Gasol (18, 10 skokova), dok je Taj Gibson (18) predvodio Bullse.

2. Portland       42 20 .677 4
   3. Minnesota      31 30 .508 14 1/2