Hrvatima mrvice u ključnim utakmicama Primere: Raketi šest minuta, Dujmi klupa

POSLJEDNJE tri utakmice 33. kola španjolskog prvenstva bile su iznimno bitne u krojenju vrha i dna tablice. Nažalost susret Seville, koja se bori za Europa ligu i Zaragoze (pobjeda Seville 3:0), koja ima samo teoretske šanse opstati u Primeri, završio je bez značajnijeg doprinosa hrvatskih reprezentativaca.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 84. minuti umjesto dvostrukog strijelca Negreda, dok je Tomislav Dujmović u gostujućem sastavu ostao na klupi cijeli susret.

Pobjedom protiv Zaragoze, Seville je stigla na samo jedan bod zaostatka za šestom Osasunom. Šesto mjesto na kraju sezone vodi u Europa ligu. No, nakon što je prethodno Villarreal u dramatičnoj završnici kod kuće dobio Malagu s 2:1, Sevilla sada za četvrtom Malagom zaostaje pet bodova, što znači da za Sevillu niti plasman u Ligu prvaka iduće sezone nije nedostižan cilj.

Pobjedu nad Zaragozom je Sevilla osigurala još u prvom poluvremenu. Federico Fazio poentirao je glavom nakon ubacivanja Lune iz kornera s lijeve strane u 11. minuti. U 29. minuti, Alvaro Negredo je s prvim dodirom lopte koju je primio pobjegao svom čuvaru, a s drugim, niskim udarcem u kut s 14 metara, je postigao prvi od svoja dva pogotka na utakmici. Drugi je zabio u 43. minuti glavom, nakon ubacivanja s desne strane.

Zaragoza je na 18. mjestu, prva ispod crte za pad u drugu ligu, a Villarreal na 17. poziciji joj sada bježi za sedam bodova.

Villarreal je na El Madrigalu gubio do 84. minute 0:1, a na kraju je duboko u sudačkoj nadoknadi osvojio sva tri boda, toliko važna u borbi za ostanak u društvu najboljih. Gosti su poveli u 65. minuti, kada je Santi Cazorla zabio s lijevom nogom svom bivšem klubu. No, u 83. minuti je vratar gostiju Kameni dobio crveni karton zbog prekršaja u kaznenom prostoru nad Hernanom Perezom. Udarac s bijele točke sigurno je izveo Senna.

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade, Hernan Perez je jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu udarcem s oko 25 metara, čime je donio veliku radost domaćim navijačima.

Mallorca je u gostima potopila Racing s 3:0, te definitivno gurnula momčad iz Santandera u ponor druge lige.