Hrvatska ostala bez predstavnica na Roland Garrosu: Lučić-Baroni propustila veliku priliku

MIRJANA LUČIĆ-BARONI završila je nastup u trećem kolu Roland Garrosa. Bolja je bila Francuskinja Alize Cornet sa 4:6, 6:3, 7:5.

Hrvatska tenisačica je fenomenalno otvorila meč i nakon 15 minuta vodila sa 4:0. Cornet se vratila do 4:5, ali je potom Lučić-Baroni sjajnim servisima dobila prvi set.

U drugom setu nije bilo breaka u prva tri gema, a zatim je viđeno pet breakova zaredom, a Cornet ih je napravila tri i tako izjednačila u setovima.

Francuska tenisačica prva je napravila break u trećem setu, no Mikica se odmah vratila, a potom je osmi gem prelomio meč. Lučić-Baroni je imala break-loptu i zicer na mreži, ali je pogriješila. Nakon toga je Cornet napravila break, Lučić-Baroni se vratila, ali je ostala bez snage, te je Francuskinja stigla do osmine finala još jednim breakom.

Hrvatska je tako ostala bez predstavnica na Roland Garrosu, budući da je ranije danas Donna Vekić ispala od Ane Ivanović sa 0:6, 3:6.