Juventus pobijedio Parmu i izborio polufinale Kupa

AKTUALNI prvak Italije i najbolja momčad Serie A Juventus u četvrtfinalu talijanskog kupa gostovao je kod Parme i nakon teške muke na kraju slavio 1:0 golom Morate u 89. minuti.

Bila je to teška utakmica, nesadržajna i zanimljivostima siromašna i premda je trener Juventusa Allegri napravio čak osam izmjena u odnosu na posljednji ligaški dvoboj s Chievom, očekivala se lagana pobjeda Stare dame protiv gotovo pa sigurnog putnika u drugu ligu.

Juventus je počeo bez prve napadačke violine Carlosa Teveza, koji nije bio čak ni na klupi, dok za Parmu nije igrao slavni Antonio Cassano, koji se razišao s klubom.

Prvu pravu šansu imala je Parma u 21 minuti kad je Nocerino dobro pucao, ali je njegov udarac s gol crte izbacio Chiellini.

Najbolju prigodu gosti su imali u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kad je centaršut Simone Pepea pogodio stativu.

U nastavku također nije bilo pravih prilika sve do 89. minute kad je Morata iskoristio nepažnju domaće obrane i zabio za polufinale kupa u kojem će igrati protiv boljeg iz dvoboja Intera i Napolija.

Lazio je prvi osigurao polufinale nakon pobjede 1:0 nad Milanom.