Karlović ispao u prvom kolu Madrida od Davydenka

IVI KARLOVIĆU plava zemlja Madrida nije donijela sreću. Ispao je u prvom kolu Mastersa u prijestolnici Španjolske od Nikolaja Davydenka sa 7:6(4), 6:3

Šestu pobjedu u sedam dosadašnjih mečeva protiv najvišeg tenisača na Touru 30-godišnji Davydenko ostvario je za nešto manje od sat i pol.

Karlović u prvom setu nije uspio doći niti do jedne prilike za break, a spasio je dvije u petom gemu, pa je set odlučen u trinaestoj igri u kojoj je Davydenko poveo s 4:2 i nije ispuštao prednost do kraja tie-breaka.

U prvom gemu drugog seta Karlović je propustio dvije prilike za break, a odmah u sljedećem gemu Rus je oduzeo servis našem tenisaču. Div sa Šalate je imao 0:40 u gemu u kojem je Davydenko servirao za meč, ali je ruski tenisač spasio break lopte i izborio plasman u 2. kolo u kojem će igrati protiv drugog nositelja Rafaela Nadala.

Karlović je u meču odservirao 15 as udaraca, jedanaest više od ruskog tenisača, ali je i osvojio jedanaest poena manje u cijelom meču.

Na turniru u Madridu nastupa i Marin Čilić koji će u prvom kolu igrati protiv domaćeg tenisača Alberta Montanesa.