Kvitova odvela Češku u finale Fed Cupa

ČEŠKA FED Cup reprezentacija plasirala se u finale nakon što je Petra Kvitova pobjedom nad Talijankom Francescom Schiavone donijela odlučujući treći bod svojoj reprezentaciji.

Sat i 47 minuta trajao je duel između Kvitove i Schiavone. U prvom setu Kvitova je lagano uzela Talijanki servis, te je dobila prvi set 6:4, međutim u drugom setu Schiavona se pokazala kao žilav protivnik, pa je pobjednica odlučena u tie breaku. Drugi set je završio 7:6(1).

Ovo je bio osmi međusobni susret Češke odnosno Čehoslovačke i Italije, a rezultat je nakon ogleda u Ostravi poravnat na 4:4.  Kvitova je došla i do izjednačenja u međusobnim susretima sa Schiavone na 1:1.

U finalu će igrati protiv bolje reprezentacije iz ogleda Rusije i Srbije. Trenutni rezultat u Moskvi je 1:1.