Lazio porazom kod davljenice Siene definitivno otpao iz borbe za vrh

SIENA je pobijedila Lazio 3:0 u posljednjoj utakmici 25. kola Serie A. Lazio je pobjedom mogao preskočiti Milan na trećem mjestu, ali je petom utakmicom bez pobjede, ostao četvrti, s bodom manje (44) od Milana i jednim više od Intera na petom mjestu.

Siena, koja je startala u prvenstvo sa šest oduzetih bodova zbog sudjelovanja u namještaljkama, u posljednje tri utakmice osvojila je sedam bodova. Usprkos dobroj seriji i dalje u zoni ispadanja, na 18. mjestu s 21 bodom i od sigurnosti je dijele četiri boda.

Innocent Emeghara doveo je toskansku momčad u vodstvo u 7. minuti. Rosina je 15 minuta kasnije zabio za 2:0, a asistent je kao i kod prvog gola bio Matteo Rubino. Emeghara je drugim golom u 61. minuti postavio konačnih 3:0.