MVP Durant uništio Clipperse, Indiana uvjerljivom pobjedom povela u seriji protiv Washingtona

VELIKE gostujuće pobjede ostvarili su Oklahoma i Indiana u NBA doigravanju.

Oklahoma je u Los Angelesu pobijedila Clipperse sa 118:112 fantastičnom posljednjom četvrtinom koju je dobila s 32:22.

Kevin Durant, MVP regularnog dijela lige, postigao je 36 poena, dok je Russell Westbrook dodao 23 poena i 13 asistencija. Clippersima su bila nedovoljna 34 poena Blakea Griffina.

Oklahoma uoči četvrte utakmice koja će se odigrati u nedjelju ponovno u Los Angelesu vodi 2:1.

Istim rezultatom povela je i Indiana koja je sa 85:63 slavila u Washingtonu.

U nevjerojatnom prvom poluvremenu postignuto je samo 67 poena (33:34), a u drugom je Indiana, najbolja momčad Istoka iz regularnog dijela, zaigrala puno bolje, te već nakon nekoliko minuta pobjegla na više od deset poena prednosti.

Paul George je postigao 23 poena za pobjedničku momčad, dok je Bradley Beal sa 16 poena bio najefikasniji u Washingtonu kojem su 63 postignuta poena najmanje u povijesti kluba.