Mandžukić zabio i asistirao, Schalke popio "petardu"

MARIO MANDŽUKIĆ zabio je gol i upisao asistenciju u derbiju Bayerna i Schalkea na Allianz Areni. Bavarci su razbili rivale sa 5:1, a Arjen Robben zabio je tri gola.

Nakon što su u srijedu "pregaženi" od Real Madrida sa 6:1 u Ligi prvaka, nogometaši Schalkea doživjeli su novo poniženje. Alaba je zabio gol u 3. minuti iz prvog Bayernovog udarca u okvir gola. Mandžukić je zatim asistirao Arjenu Robbenu za 2:0 u 15. minuti, a u 24. na ubačaj Alabe zabio je glavom za 3:0, te je izborio penal kojeg realizirao Robben u 77. minuti za 5:1.

Mogao je Mandžukić zabiti još četiri pogotka, ali je vratar Schalkea Fahrmann to spriječio odličnim obranama. U prvom poluvremenu u razmaku od dvije minute, u 39. i 41., Fahrmann je dva puta zaustavio Mandžukićeve udarce, potom u 70. minuti kada je Mandžo pucao iz neposredne blizine, te u 86. minuti kada je zaustavio njegov poluvolej.

Mandžukić je sa 14 golova i dalje najbolji strijelac Bayerna, te drugi u Bundesligi, iza Roberta Lewandowskog (Borussia Dortmund) koji ima 15 pogodaka.

Dortmund uvjerljiv, HSV i Bayer poraženi

Nakon što su u prošlom kolu iznenađujuće pobijedili Borussiju Dortmund, nogometaši Hamburger SV-a vratili su se starim navikama, u subotu su u gostima poraženi od Werdera sa 0:1, a strijelac je bio Zlatko Junuzović (19).

To je osmi poraz HSV-a u posljednjih devet kola. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za Hamburger, dok je Ivo Iličević ozlijeđen.

Borussia Dortmund je u 23. kolu kod kuće svladala Nuernberg sa 3:0, a strijelci su bili Mats Hummels (51), Robert Lewandowski (64) i Henrikh Mkhitaryan (83).

Bayer Leverkusen nastavio je nizati poraze, kod kuće su izgubili od Mainza 0:1, a strijelac za goste bio je Eric Maxim Choupo-Moting u 37. minuti. U posljednja tri tjedna Leverkusen je upisao pet poraza, tri uzastopna u Bundesligi, u četvrtfinalu domaćeg kupa od drugoligaša Kaiserslauterna, a u osmini finala Lige prvaka poraženi su od PSG-a sa 0:4.

U nedjelju igraju Hoffenheim - Wolfsburg, te Eintracht Frankfurt - Stuttgart.