Maribor iznenađujuće dočekao proljeće u Europi, PSV ispao!

MARIBOR je napravio nemoguće! U posljednjem kolu Europa lige slavio je na domaćem travnjaku s 2:1 protiv Wigana i tako izborio proljeće u Europi uz poraz Waregema 0:2 od Rubina.

Slovenci su gubili nakon pogotka Gomeza, ali su do preokreta stigli preko Mezge i Filipovića. Inače, ovo je prvi put da je jedna slovenska momčad dočekala europsko proljeće.

U Dinamovoj skupini dogodilo se još jedno iznenađenje. U međusobnom dvoboju za drugo mjesto Čornomorec je slavio u Eindhovenu protiv PSV-a Djedjea i tako izborio drugi krug natjecanja.

Fiorentina je na svom terenu pobijedila Dnjipro 2:1 i  osigurala prvo mjesto u skupini. Ukrajinci su poveli golom Konopljanke u 13. minuti. Joaquin je izjednačio u 43. minuti, a petu pobjedu u skupini E Fiorentini je donio Cuadrado u 77. minuti. Dnjipru poraz nije previše značio jer je osigurao prolaz dalje.

Ante Rebić nije igrao za Fiorentinu, a Nikola Kalinić za goste je nastupio posljednjih 15 minuta. U skupini F dalje su prošli Eintracht Frankfurt i Maccabi  Tel Aviv, a prolazak su potvrdili domaći pobjedama. Srđan Lakić igrao je do 68. minute za Eintracht, nakon čega je njegov klub zabio oba gola.

U skupini G, Dinamo je u Kijevu, u izravnom dvoboju za prolaz, svladao bečki Rapid 3:1. Gosti su vodili, ali Lens, Gusev i Veloso donijeli su preokret i slavlje domaćinu. Ognjen Vukojević odigrao je cijelu utakmicu, dok je Domagoj Vida ostao na klupi Kijevljana. Uz Dinamo dalje ide i Genk.