Mavra bolestan nosio Cibonu do pobjede nad Mega Leksom

U SUSRETU 16. kola ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović pred tisuću gledatelja pobijedila Mega Leks 84:80 ostvarivši devetu pobjedu ove sezone.

Cibona je uzvratila Mega Leksu za poraz u Sremskoj Mitrovici, no nije uspjela nadoknaditi i četiri koša zaostatak iz prve utakmice (74:78). Cibona je na otvaranju posljednje četvrtine imala i 14 koševa viška, no posljednju dionicu igre je izgubila 11:21.

"Vukovi" su ostvarili pobjedu bez Damira Markote i Jerela Blassingamea koji su proteklog tjedna napustili 'Toranj', a najefikasniji su bili Dominik Mavra sa 14, te Marin Rozić i Marko Jagodić Kuridža sa po 13 koševa. Goste su predvodili Dejan Musli sa 26 i Nenad Miljenović sa 16 koševa.

Rimac: Sirišćević i Mavra igrali su s virozom

Trener Slaven Rimac nakon utakmice je bio izuzetno zadovoljan.

"Čestitam svojim igračima, pogotovo Siriščeviću i Mavri koji su praktički nastupili uz virozu. Da smo otišli na 16 razlike bilo bi nam puno lakše. Četvrtu četvrtinu ideš da dobiješ no nismo mogli ništa pogoditi te je do kraja bilo teško. Ipak, tri smo četvrtine odigrali kako smo htjeli. Zadovoljan sam jer su i Gabrić i Žižić dali puno i sigurno ćemo puno lakše dočekivati naredne utakmice", rekao je Rimac.

Na ljestvici vodi Crvena zvezda sa 16 pobjeda. Na drugom mjestu je Budućnost (13-3), Cedevita je treća (11-5), a slijede Partizan (9-7) i Cibona (9-7), te Union Olimpija (8-8)...

Cibona – Mega Leks 84:80 (26:22, 23:19, 24:18, 11:21)

Cibona: Kus, Krušlin 11, Skokna, Rozić 13, Jagodić-Kuridža 13, Slavica, Lalić 9, Mavra 14, Siriščević 6, Žižić 8, Gabrić 1, Ilievski 9.

Mega Leks: Kešelj 10, Krstić 2, Đoković, Jaramaz 2, Veljković, Miljenović 16, Bojić 5, Cantekin 11, Zagorac 5, Simeunović , Nikolić 3, Musli 26.