Monaco opet potopljen, a Subašić skrivio penal

VRATAR hrvatske nogometne reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco koji je u 2. kolu francuskog prvenstva pretrpio i drugi poraz, ovoga puta na gostovanju kod Bordeauxa Monaco je izgubio sa 1:4 (1:0).

Momčad iz Kneževine je povela u završnici prvog poluvremena pogotkom Berbatova (44), no u nastavku je uslijedio preokret. Dvostruki strijelac iz neposredne blizine bio je Rolan (48, 65), a po jedan pogodak iz 11-erca postigli su Sala (61-11m) i Khazri (75-11m). Subašić je skrivio drugi 11-erac i u toj je situaciji dobio žuti karton.

Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertić odigrao je čitavu utakmicu u veznoj liniji Bordeauxa na svojoj standardnoj razini.

Ovom pobjedom Bordeaux je stigao do maksimalnih šest bodova, koliko ima još samo Saint-Etienne, dok je Monaco u društvu Lensa i Eviana koji su bez bodova.

Saint-Etienne je sa 3:1 (0:1) na svom terenu nadigrao Reims. Poveli su gosti autogolom Perrina u 27. minuti, ali rezultat su u nastavku preokrenuli Gradel u 60., Monnet-Paquet u 70. i Erding u 81. minuti.

Montpellier je u preostalom susretu nedjeljnog programa kao gost svladao Marseille sa 2-0 (1-0) golovima Mouniera (18) i Sansona (68).

Na vrhu su Bordeaux i Saint-Etienne sa po šest bodova, a po četiri imaju Paris SG, Nice, Lorient, Nantes i Lille.

REZULTATI 2. KOLA:

Saint-Etienne - Reims 3:1 (Gradel 60, Monnet-Paquet 70, Erding 81 / Perrin 27-ag)

Marseille - Montpellier 0:2 (Mounier 18, Sanson 68)

Bordeaux - Monaco 4:1 (Rolan 48, 65, Sala 61-11m, Khazri 75-11m / Berbatov 44)