Možnik pao na preči i ozlijeđen izborio četvrto mjesto

HRVATSKI gimnastičar Marijo Možnik osvojio je četvrto mjesto u finalu preče posljednjeg dana Svjetskog kupa u Dohi.

Aktualni brončani sa Svjetskog prvenstva na ovoj spravi, pao je na svom elementu i pritom ozlijedio leđa. Ipak, uspio se vratiti na spravu i odraditi vježbu do kraja, skupivši 13.875 bodova. Kako je u ovom finalu bilo još padova, Možnik je završio kao četvrti.

"Turski fizioterapeut mu je priskoči pomoći, dosta ga boli, ali nadamo se da nije nešto ozbiljnije. Slijedećeg vikenda je Svjetski kup u Ljubljani, taj nastup je upitan za Marija, no vjerujem da ovo neće utjecati na Europsko prvenstvo koje nas čeka u Montpellieru za tri tjedna," rekao je Možnikov trener Tigran Gorički.

Preču je osvojio Argentinac Nicolas Cordoba sa 15.250 bodova ispred srebrnog Japanca Kazuyukia Takede (14.900) i brončanog Amerikanca Danella Leyve (13.975).

Podsjetimo, Hrvatska je u Dohi ostvarila četiri finala - Matija Baron je bio srebrni na konju s hvataljkama, Marijo Možnik (preča) i Tomislav Marković (parter) četvrti, a Andrej Korosteljev osmi na parteru.