Nacional zapucao prolaz u elitnu fazu UEFA Futsal Cupa

MALONOGOMETAŠI Nacionala poraženi su od bjeloruske Lide Lidselmash s 1:0 u posljednjem kolu glavne faze UEFA Futsal Cupa i tako ostali bez plasmana u Elitnu fazu.

Iako su hrvatski prvaci imali 47 udaraca na gol, gosti upola manje, Nacional nije uspjeo zabiti gol, i upisali su drugi poraz u skupini i tako ostali na trećem mjestu.

Pobjeda se Nacionalu nametala kao imperativ budući da je momčad vodila među 16 najboljih momčadi u Europi.

Prvo poluvrijeme utakmice bilo je sudeći prema prilikama na strani malonogometaša Nacionala, hrvatska momčad je uputila 21 udarac (od čega 9 u okvir gola) dok je Lida Lidselmash imao samo 11.  Bjeloruski golman Golovnyov ostvario je devet obrana. Unatoč  dobrim prilikama Novaka i Kocića na poluvrijeme se ipak otišlo  bez golova.

U drugom poluvremenu Nacional Zagreb je u 30.minuti već biljezio 33 udarca u okvir no i dalje bez pogodaka. Bjeloruska ekipa je napravila novih 5 akumuliranih prekršaja, a golman Ivanov je u 31.minuti dobio žuti karton. Koturović i Matošević imali su dobre  prilike pred golom no ponovno bez pogotka.

U 34.minuti susreta šok za Nacional! Goncharov je nakon pogreške Nacionalove obrane dao prvi gol u utakmici te je Lida Lidselmach povela sa 1:0.

47 udaraca Nacionala Zagreb večeras nije bilo dovoljno za pogodak izjednačenja. U posljednjoj minuti susreta Matošević i Grbeša su imali   priliku za gol no izvrsni bjeloruski golman ponovno je branio mrežu i tako zabilježio svoju 19.obranu u utakmici.

Aktualni bjeloruski prvak Lida Lidselmash s pobjedama nad mađarskim ETO Gyórom, engleskim Baku Unitedom i Nacionalom Zagreb prvi je na tablici Skupine 6 Main runde te se uz drugolasirani ETO Gyor, koji je večeras pobijedio Baku United, plasirao  u Elitnu rundu Uefa futsal cupa.

GRUPA 6, Gyor (Mađarska) – Dvorana: Magvassy Mihaly Sports Hall