Nadal razbio Monaca pa mu se ispričao

RAFAEL NADAL, šesterostruki pobjednik Roland Garrosa, nastavio je s fantastičnim izvedbama na pariškoj zemlji i ove godine. U ponedjeljak je, u osmini finala nadigrao Argentinca Juana Monaca sa nevjerojatno uvjerljivih 6:2, 6:0, 6:0. Nevjerojatno zvuči da je nakon 2:1 za Argentinca u prvom setu Nadal nanizao 17 gemova!

Novi suparnik Nadalu će biti njegov sunarodnjak Nicolas Almagro. U ovom je meču Nadal napravio samo 13 neforsiranih pogrešaka, a meč je trajao tek jedan sat i 46 minuta.

Nakon meča se Monaco poptuno žalosno dovukao do mreže i pružio ruku šestorostrukom pobjedniku ovog turnira. I makar mu je Nadal imao nešto za reći, Monaco je pokunjeno krenuo prema svojoj stolici. Na brzinu je pokupio stvari i otišao, nakon što je izgubio - 17 gemova zaredom!

"Žao mi je, zbilja mi je žao Monaca jer je on jedan od mojih najboljih prijatelja na Touru. Nije imao sreće, u prvom setu nije imao sreće jer je 6-2 bila prevelika razlika s obzirom na ono što se događalo na terenu. Nakon toga se ovako nešto jednostavno dogodi. U trećem setu je, pak, potpuno nestao s terena, jer je sve počeo promašivati", rekao je Nadal i nastavio s isprikama:

"Stvarno sam igrao dobro. Ali, ponavljam, žao mi je Juana jer on ovih mjeseci igra vjerojatno svoj najbolji tenis u karijeri. Danas stvarno nije imao sreće i zato je ovakav rezultat pomalo nerealan".

Francuzi su mnogo očekivali od meča u kojem je njihov junak Richard Gasquet trebao zaustaviti Andyja Murryja. I mirisalo je na dobro, za Francuze, set i pol. U prvom je setu Gasquet dao suparniku jedan gem (6-1), te se ravnopravna borba vodila do sredine drugog seta. No, tada je krenuo Britanac koji se očito mora malo ugrijati tijekom ovogodišnjeg Roland Garrosa. Nije prvi put da je okrenuo meč u Parizu ove godine.

Na kraju je, u doista dobrom meču, Murray slavio 1:6, 6:3, 6:1, 6:2, iskoristivši šest od 12 break-prilika. Recimo da je Britanac osvojio čak 71 posto poena u kojima je bilo devet i više izmjena. Njegov novi suparnik je sjajni David Ferrer.

Recimo da se u četvrtfinale plasirala Petra Kvitova koja je vrlo lako pobijedila Amerikanku Varvaru Lepchenko 6-2, 6-1. U cijelom meču Lepchenko nije došla do niti jedne break-lopte.