Napokon proigrali: United na Old Traffordu razbio QPR Nike Kranjčara

U 4. kolu nogometnog prvenstva Engleske Manchester United upisao je prvu ligašku pobjedu. U nedjelju je na Old Traffordu svladao Queens Park Rangers sa 4:0, pa trener Louis van Gaal može malo odahnuti.

Prva dva gola zabila su ovoljetna pojačanja Angel Di Maria u 24. i Ander Herrera u 36. minuti. Pobjedu su potvrdili Wayne Rooney (44) i Juan Mata (58). Za United je debitirao i Radamel Falcao, koji je ušao u igru u 67. minuti, a ozbiljno je zaprijetio samo jednom, šest minuta prije kraja susreta.

Hrvatski nogometaš Niko Kranjčar odigrao je cijeli susret za Queens Park Rangers i bio je najaktivniji u pokušajima da svlada De Geu, i to udarcima izvan kaznenog prostora.

U 48. minuti njegov udarac sa 20 metara u donji kut, vratar Uniteda je obranio. Sa gotovo iste daljine probao je u 60. minuti, ali je lopta završila u bloku domaćih braniča. Kranjčarevi udarci u 66. i 80. završili su pored gola.

SASTAVI:

Manchester United: de Gea, Evans, Blackett, Rojo, Rafae, di Maria, Herrea, Blind, Mata, van Pesrie, Rooney

QPR: Green, Isla, Ferdinand,Caulker, Hill, Kranjčasr, Sandro, Fer, Phillips, Austin, Hoilett

Falcao voli premijere

Cijeli "Otok" čeka premijerni nastup najzvučnijeg pojačanja Falcaa, koji je stigao na skupu posudbu iz Monaca nakon što je propustio SP zbog teške ozljede. Unatoč silnim pojačanjima, Van Gaal je doživio start iz noćne more, a nada se da će upravo dolazak kolumbijskog golgetera probuditi pobjednički duh "Crvenih vragova". Falcao je u 139 utakmica otkako je stigao u Europu 2009. godine postigao 104 gola igrajući za Porto, Atletico Madrid i Monaco.  Za sva tri kluba zabio je u debiju na domaćem terenu.

Očekuje se i debi ostalih pojačanja Argentinca Roja, Nizozemca Blinda i Lukea Shawa.

Kranjčar i Ferdinand zajedno traže čudo

S druge strane za QPR bi prvu utakmicu nakon povratka iz Kijeva trebao upisati Niko Kranjčar, koji je također zbog ozljede propustio SP, a u Premiership se vratio dokazati kako još nije rekao posljednju riječ u vrhunskom nogometu.

U Redknappovoj obrani stajat će najzvučnije pojačanje Rangersa ovog ljeta, Rio Ferdinand, legenda Manchestera sa više od 450 utakmica i 10 trofeja s Unitedom tijekom Fergusonove ere. Protiv Uniteda je igrao i ranije u dresu Leedsa, ali u 10 utakmica nije upisao pobjedu.

U posljednje tri godine ova su dva kluba odigrala četiri međusobne utakmice u Premiershipu, a United je svaki put pobijedio s dva gola prednosti. Nikada QPR nije porazio United, a izgubio je 10 od 12 dvoboja. "Nulu" su izvukli davne 1992. godine.

Ne dobije li United utakmicu, bit će to prvi put nakon 1986. godine da u prva četiri kola ne zna za pobjedu. Nakon te krize na klupu je sjeo Alex Ferguson, podsjeća BBC.

> Cruyff: Van Gaal si je zadao vrlo težak zadatak i malo tko može uklopiti toliko napuhanih ega u momčad

> Falcao: Cilj mi je ove sezone osvojiti naslov s Unitedom

> Unitedu je 2014. katastrofalna? Razmislite opet, jer prodao je dva milijuna dresova i prihodio 520 milijuna eura!

Van Gaal izgubio kompas: Potrošio 200 milijuna eura na tri lijeva beka i zvijezde koje ne zna kako će koristiti