Nezaustavljiva Atlanta 19. pobjedom u nizu ušla u povijest, šest poena Rudeža u porazu Pacersa

HRVATSKI košarkaški reprezentativac Damjan Rudež pogodio je dvije trice iz tri pokušaja, ali njegovih šest poena, dvije asistencije i jedan skok za 21 i pol minutu na parketu nisu pomogli Indiani koja je u subotu na domaćem parketu poražena od Sacramenta 94-99.

Za vrijeme dok je Rudež bio u igri, Indiana je ostvarila 13 koševa prednosti u odnosu na Sacramento, ali gosti su već u 19. minuti stvorili od 23 poena (55-32), od čega se Pacersi nisu uspjeli oporaviti, iako su u posljednjih 80 sekundi utakmice ušli sa samo četiri koša zaostatka.

Atlanta je s našim Nevenom Spahijom u stručnom stožeru svladala Philadelphiju s 91-85 i dogurala svoj niz do 19 uzastopnih pobjeda.

Pobjedivši u noći sa subote na nedjelju Philadelphiju s 91-85 košarkaši Atlante postali su prva NBA momčad koja je u jednom mjesecu ostvarila 17 pobjeda bez ijednog poraza.

Golden State Warriorsi su s dva uzastopna poraza skinuti s vrha NBA ljestvice, a na poluvremenu utakmice s Phoenixom još uvijek nije izgledalo da će negativan niz biti zaustavljen.

"U poluvremenu smo si rekli - sad je bilo dosta. Idemo skupiti glave i započeti novi pobjednički niz", rekao je jedan od najiskusnijih "ratnika" Andre Igoudala nakon dvoboja u kojem je njegova momčad slavila sa 106-87.

Poruke je očigledno doprla do svih, jer su Warriorsi drugo poluvrijeme dobili s 54-36 i razveselili navijače u Oracle Areni. Stephen Curry je postigao 25 koševa uz sedam asistencija, a Klay Thompson je imao 22 poena. Zajedno su ubacili sedam od 12 trica Golden Statea.

U najdužem ovosezonskom pobjedničkom nizu uživaju Cleveland Cavaliersi koji konačno djeluju kao momčad koja bi mogla nešto učiniti i u doigravanju. Cavsi su do desetog uzastopnog trijumfa stigli svladavši u gostima Minnesotu sa 106-90. Kevin Love je šest godina bio prva zvijezda Timberwolvesa i očekivano je dočekan povicima i zvižducima. Utakmicu je završio s 14 koševa i 17 skokova, a prva zvijezda Cavsa bio je LeBron James s 36 poena, šest skokova i pet asistencija.

"Naša je dužnost, kao njegovih suigrača i braće, bila da ga zaštitimo. Nije znao što može očekivati. Znao je da se može osloniti na nas bez obzira što se dogodilo i morali smo učiniti sve da pobijedimo za njega", izjavio je James nakon dvoboja referirajući se na doček koji su navijači Minnesote priredili svom bivšem junaku.

A ako netko zna što znači transformacija iz junaka u najomraženiju osobu u gradu, onda je to LeBron James koji je ove sezone napravio puni krug povratkom u Cleveland, gdje su mu oprostili odlazak u Miami.

James je na drugoj strani imao ravnopravnog suparnika u Andrew Wigginsu kojeg su upravo Cavsi izabrali kao prvog na prošlogodišnjem draftu, ali ga poslali u Minnesotu u zamjenu za Kevina Lovea. Wiggins je s 33 poena i četiri ukradene lopte još jednom pokazao zašto je glavni kandidat za "novaka godine".

Minnesota je bila ravnopravna do devet minuta prije kraja u koje je ušla s vodstvom 85-83. No, do kraja utakmice Cleveland je napravio 23-5 i ostvario uvjerljivu pobjedu.

Aktualni prvaci su odigrali još jednu lošu utakmicu na svom parketu pa su LA Clippersi, na krilima Blakea Griffina (31 koš, 13 skokova, pet asistencija), iz San Antonija otišli s uvjerljivom pobjedom (105-85).

Spursi su pogodili svega 28 od 75 šuteva iz igre (37,3 %), a Kawhi Leonard s 24 koša i Danny Green sa 16 bili su jedini s dvoznamenkastim učinkom u momčadi Gregga Popovicha.

"Igrali su čvršće od nas i pametnije. Činili su ono što su htjeli na oba kraja terena. Isprašili su nas. Ne znam kako bih vam bolje to opisao", rekao je trener Spursa koji nije bio zadovoljan ni angažmanom svojih igrača.

"Ako on kaže da se nismo borili, to je zabrinjavajuće. Treneri to najbolje vide", zaključio je jedan od najiskusnijih, 37-godišnji Manu Ginobili, koji je ostao na devet poena, uz šut 2/7 i čak pet promašenih slobodnih bacanja (5/10).

Spursi su i dalje tek sedma momčad Zapadne konferencije. Za mjesto u doigravanju vjerojatno ne moraju strahovati, ali bi trebali opet ući u pobjednički niz, ako misle popraviti svoju startnu poziciju.

4. Utah          17 30 .362 14 1/2
  5. Minnesota      8 39 .170 23 1/2