Novi problemi za Van Gaala: Tadić srušio United na Old Traffordu

U SUSRETU 21. kola Engleske lige Southampton je na Old Traffordu iznenadio Manchester United s 1:0 i probio se na treće mjesto ljestvice.

U derbiju kola Sveci su iskoristili loš dan zvijezda Uniteda, a pogodak vrijedan pobjede postigao je Dušan Tadić u 69. minuti nakon što je Graziano Pelle pogodio vratnicu. Unitedu je to četvrti poraz sezone, a drugi domaći, dok je dvoboju nizozemskih trenera Ronald Koeman nadmudrio Louisa van Gaala.

Ranije je Arsenal u Londonu slavio protiv Stoke Citya s 3:0 i probio se na peto mjesto ljestvice. Topnici su poveli već u 6. minuti pogotkom Laurenta Koscielnya, a pobjedu je potom osigurao Alexis Sanchez (33,49). Nakon tri mjeseca na ovoj utakmici je za domaćine opet zaigrao Nijemac Mesut Oezil.

Na ljestvici vodi Chelsea s 49 bodova, Manchester City je drugi s 47, a Southampton je treći s 39 bodova. United je četvrti s 37 bodova, a Arsenal peti s 36.