Odlazi zadovoljan: Gaćina ispao u osmini finala Igara

ANDREJ GAĆINA ispao je u osmini finala Olimpijskih igara. Bolji je bio Chih Yuan Chuang iz Tajvana 4:2.

Nakon što je Zadranin jutros izbacio Šibajeva, nije imao snage protiv osmog stolnotenisača svijeta i petog nositelja Igara.

Loše je otvorio susret i za 18 minuta izgubio tri seta. Nakon toga se Gačina budi i smanjuje na 3:2. No, šesti je set ponovo pripao Chuangu koji je slavio 11:5 i prošao u četvrtfinale.

Gaćini su ovo bile prve Olimpijske igre i može biti itekako zadovoljan rezultatom. On je bio posljednji predstavnik Hrvatske.

Za veliko se iznenađenje na turniru pobrinuo se Rumunj Adrian Crisan koji je s 4:1 u setovima pobijedio najboljeg europskog stolnotenisača, Nijemca Tima Bolla.

Tijek susreta:

Chuang je poveo u šestom setu! Ima 4:1, ali još ništa nije gotovo. Kraj, Gaćina je izgubio šesti set s 11:5.

Naš stolnotenisač se sasvim razigrao nakon što 0:3. U ovom setu vodi 6:1. Bravo Gaćina! Dobio je set s 11:3!

Gaćina se budi, ima 4:1 u četvrtom setu. Bravo Andrej! Osvojio je set s 11:7. Chuang vodi 3:1.

Ni treći set nije donio ništa dobro. Chung ga je ekspresno dobio 11:4. Tri seta su trajala 18 minuta.

Nakon toga je izgubio i drugi set. Chuang je slavio 11:5.

Gaćina je izgubio prvi set nakon što je imao vodstvo na početku.