PSG demolirao St Etienne, Ibrahimović zabio tri gola

U POSLJEDNJEM susretu četvrtog kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku Prinčeva deklasirao St Etienne 5:0, a junak utakmice bio je Zlatan Ibrahimović koji se nakon ozljede vratio s tri gola.

PSG je poveo u 24. minuti nakon katastrofalne pogreške vratara Stephanea Ruffiera koji je zatresao vlastitu mrežu. Ruffieru je lopta koju mu je vratio Bayal Sall prešla preko noge i ušla u gol. Iduća dva gola za pariški sastav zabio je Zlatan Ibrahimović koji se na najbolji način vratio nakon oporavka od ozljede kuka. Među strijelce se upisao i Ediason Cavani u 64. minuti, a seriju je zaključio Ibrahimović u 73. minuti.

U ranije odigranom susretu Lyon je doživio već treći poraz. Premda je na gostovanju kod Metza vodio 1-0, domaćin je u razmaku od 82. do 86. minute s dva gola okrenuo rezultat. Strijelci su bili Yeni N'Gbakoto (82-11m) i Juan Falcon (86), a za Lyon je pogodak postigao Alexandre Lacazette (68).

Na ljestvici vodi Bordeaux sa 10 bodova, PSG je skočio na drugu poziciju sa osam bodova koliko ima i Lille. Marseille, St Etienne, Rennes, Lorient i Nantes imaju po sedam bodova.

REZULTATI:

PSG - St Etienne 5-0 (Ruffier 24-autogol, Ibrahimović 42, 63, 73, Cavani 65)

Metz - Lyon 2-1 (N'Gbakoto 82-11m Falcon 86 / Lacazette 68)

Bordeaux - Bastia 1-1 (Rolan 78 / Tallo 18)

U subotu:

Caen - Rennes 0-1 (Toivonen 88-11m)

Lens - Reims 4-2 (Cyprien 45, Chavarria 47, Touzghar 61-11m, Coulibaly 87-11m / Mandi 7, Courtet 80)

Lorient - Guingamp 4-0 (Jeannot 58, Lavigne 80,90+4, Jordan Ayew 83)

Toulouse - Evian 1-0 (Regattin 78)

Nantes - Montpellier 1-0 (Gakpe 78)

Monaco - Lille 1-1 (Berbatov 61 / Roux 18)