Pao Wolfsburg, Bayern osigurao naslov prvaka

ČETIRI kola prije kraja Bundeslige Bayern je osigurao 25. naslov njemačkog nogometnog prvaka nakon što je Wolfsburg izgubio 0:1 na gostovanju kod Borussie Moenchengladbach.

Četiri kola prije kraja prvenstva Bayern ima 15 bodova više od Wolfsburga i navijači bavarskog sastava mogu početi slaviti. Pogodak odluke postigao je Max Kruse u 90. minuti. Ovom pobjedom Borussia se probila na treće mjesto na ljestvici, posljednje koje direktno vodi u Ligu prvaka. Ivan Perišić je igrao za Wolfsburg do 68. minute kada ga je zamijenio Josua Guilavogui.

U drugom nedjeljnom susretu Paderborn je odigrao 2:2 protiv Werdera i propustio priliku napustiti zonu ispadanja. Paderborn je vodio 2:0, no Werder je uspio izjednačiti. Strijelci za Paderborn bili su Mario Vrančič (25) i Moritz Stoppelkamp (27), a za Werder golove su postigli Davie Selke (45) i Izet Hajrovic (76).

Posljednja dva mjesta koja vode u niži rang natjecanja drže Stuttgart (27) i Paderborn (28), dok je HSV sa 28 bodova na 16. mjestu koje osigurava dodatne kvalifikacije.